петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Фифи почна терапија за промена на полот

Фифи сега и официјално ја доби потврдата дека е транс жена со која ќе може да ја започне својата трансформација и да започне со терапиите за промена на полот. Оваа потврда Фифи ја објави на својот Фејсбук профил.

fifi

Последни вести

Македонскиот пејач Филип Јанески, во јавноста попознат како Фифи, реши да го промени полот. Досега честопати се зборуваше за неговата трансформација, а сега Фифи ја потврди оваа информација.

Фифи сега и официјално ја доби потврдата дека е транс жена со која ќе може да ја започне својата трансформација и да започне со терапиите за промена на полот. Оваа потврда Фифи ја објави на својот Фејсбук профил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести