недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 9

Фифи, тема на собраниска расправа

Во својот „напад“, Макрадули истакна „зошто да не ја цениме Фифи по тоа како пее, туку како се претставува?“

fifi

Поврзани вести

На денешната расправа за Законот за медиуми, пратениците Јани Макрадули и Антонио Милошески во дуелот, ја споменаа и Фифи која на пошироката јавност и е позната по учество  на музичкот шоу „Икс Фактор.“

Во својот „напад“,  Макрадули истакна „зошто да не ја цениме Фифи по тоа како пее, туку како се претставува?“

На ова, Милошоски во одбрана на Законот за медиуми меѓудругото му реплицираше на Макрадули: „ По однос на тој/таа Фифи не сме ја гледале, до полноќ работевме на Комисија. Ако  ви се свиѓа и сакате да ја промовирате, земете ја Фифи дома, земете ја во кампања и промовирајте ја во изборната програма.“

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести