понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Фикрет од серијата „Кога лисјата паѓаат“ потекнува од Битола

Таа деновиве присуствуваше на „Шекспир фестивалот" во Битола, придружувајќи го сопругот Булент Емин Јајар, исто така познат турски актер, кој прексиноќа ја изведе монодрамата „Хамлет".

fikret

Последни вести

Турската актерка Бену Јилдирмлар, позната меѓу македонските љубители на турските сапуници како Фикрет од серијата “Кога лисјата паѓаат”, за “Вест” откри дека има битолско потекло.

Таа деновиве присуствуваше на „Шекспир фестивалот” во Битола, придружувајќи го сопругот Булент Емин Јајар, исто така познат турски актер, кој прексиноќа ја изведе монодрамата„Хамлет”.

Целото интервју со Бену Јилдирмлар можете да го прочитате тука

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести