петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Филип Лазаров ја запроси својата девојка

Лазаров се реши на свадба, Стојанче Стоилов ќе мора да го одврзе кесето

Filip-Lazarov

Поврзани вести

Македонскиот репрезентативец и ракометар на РК Вардар, Филип Лазаров реши својата долгогодишна врска да ја круниса со брак. Лазаров синоќа ја запросил својата девојка Билјана во еден ресторан во неговото родно Свети Николе.

Веридбата и свадбата се само дел од убавите работи кои ги очекуваат Филип и Билјана бидејќи двајцата го очекуваат и своето прво чедо.

11

Како што објави официјалниот сајт на РК Вардар, Лазаров веќе обезбедил и кум и тоа никој друг туку неговиот тимски колега Стојанче Стоилов.

Им посакуваме многу среќа!

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести