вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Филипини: Полицијата заплени дрога вредна 30 милиони долари

Полицијата запленила поголема количина на дрога

zaplena na droga

Поврзани вести

Полицијата на Филипините уапсила четири лица и запленила дрога вредна 30 милиони долари во текот на втората голем рација спроведена во Манила во последните 10 дена.

Мажите биле во комбе, во кое имало пет дрвени сандаци со 272 килограми кристал метамфетамин, кога ги пресретнала полицијата, изјавил шефот на силите за борба против наркотици во полицијата на Филипините, Бартоломе Тобиас.

Тој изјавил дека полицијата ја истражува врската меѓу мексиканскиот картела Сионалоа и кинескиот нарко картел на Филипините.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести