понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Филмот „Деца на Сонцето“ во официјална конкуренција на фестивал во САД

deca_sonce

Последни вести

Филмот „Деца на Сонцето“ од режисерот Антонио Митриќески е прикажан во официјалната конкуренција на фестивалот Белиот Wisconsin во Соединетите Американски Држави.

Филмот беше во конкуренција на 178 филмови и влезе во потесниот круг од седум филма кои се натпреваруваат за награда.

На 5 март ќе биде објавено кој филм е добитник на наградата.

Најчитани вести