среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Филмска кражба во Гостивар

hostage

Последни вести

Вчера во Гостивар на улицата Седек Костоски, во куќата сопственост на Х.С.(83), три непознати лица од кои двајца вооружени со пиштол, извршиле разбојништво.

Од домот на Х.С. тие одзеле два лаптоп компјутери, рачен часовник и фотоапарат.

Разбојништвото лицата го извршиле на тој начин што влегле во куќата преку отворен прозорец, му ги врзале рацете и нозете на Х.С., главата му ја прекриле со марама, извршиле пребарување и ги одзеле горенаведените предмети. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести