среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Филмско бегство на Албанец од италијански затвор

zatvoreno

Поврзани вести

Триесет и шестгодишен Албанец на „филмски начин“ успеал да побегне од затвор во Италија.

Тој ги пресекол железните шипки од прозорецот на ќелијата и се спуштил на земја со чаршаф.

Бегалецот бил осуден на доживотна казна затвор поради убиство, а ова не е негово прво бегство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести