петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Финалето во ЛШ следната сезона ќе се игра во Милано

sansiro-500

Поврзани вести

Стадионот на Милан и Интер ќе биде домаќин на финалето во Лигата на шампионите во сезоната 2015/2016.Извршниот комитет на УЕФА го одреди стадионот „Сан Сиро“ за домаќин на финалето во елитното клупско фудбалско натпреварување следната сезона.

Ова ќе биде четврти пат финалето во ЛШ да се игра на овој стадион, по 1965-та, 1970-та и 2001.година.Финалето во Лига Европа ќе се игра на стадионот „Санкт Јакоб“ во Базел, Швајцарија.

Дуелот од Супер купот во 2016 година ќе се игра во норвешкиот град Трондхајм. На овој натпревар играат победниците од Лигата на шампионите и Лига Европа.Инаку, финалето во ЛШ оваа сезона ќе се игра во Берлин, додека финалето во Лига Европа во Варшава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести