петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Финансии денеска ги исплати августовските пензии

penzioneri-610x396

Поврзани вести

Министерството за финансии денес ја исплати пензијата за август. На сметките на 287.240 пензионери префрлени се 3 милијарди 579 милиони денари.

Просечната пензија заклучно овој месец изнесува 12.466 денари.

Владата на Република Македонија продолжи со политиката на редовна и навремена исплата на пензиите, на тој начин обезбедувајќи поддршка на стандардот на оваа категорија граѓани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести