четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Финишира реконструкцијата на улицата „Александар Македонски“

ulica-prilep

Поврзани вести

Финишираат градежните активности околу асфалтирање на втората фаза од улицата „Александар Македонски“.

Во втората фаза се работеше на потегот од бензиската станица на „Мак Петрол“ до раскрсницата кај некогашната фабрика  „Солидност“  во должина од околу 1.200 метри.

„Улицата со авениски димензии е широка 15 метри, со по две коловозни ленти од двете страни, од двете страни се предвидени велосипедски и пешачки патеки, рече градоначалникот Марјан Ристески.

Со реализација на овој градежен зафат се уреди влезот во градот од магистралниот пат од правецот на Градско и Кавадарци кон централното градско подрачје на Прилеп.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести