четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Фиорентина го чека подобриот од дуелот Наполи – Рома

fiorentina ceka

Поврзани вести

Предноста на домашниот терен се покажа како пресудна на реванш полуфиналниот натпревар од Купот на Италија, помеѓу екипите на Фиорентина и Удинезе.

Фудбалерите на Фиорентина обезбедија пласман во финалниот натпревар откако со 2:0 го победија и го елиминираа големиот ривал од италијанската Серија А, тимот на Удинезе.

Првиот погодок на натпреварот беше дело на офанзивниот бек Паквал, а вториот на колумбискиот интернационалец Гуардадо.

Само за потцетување првиот натпревар на „Фриули” заврши со минимален триумф на Удинезе од 2:1.

Денеска ќе се одигра реванш полуфиналниот дуел помеѓу екипите на Наполи и Рома, а првиот меѓусебен дуел одигран во Рим, завршни со минимален триумф на „волчицата” од 3:2.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести