понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фиорентина сигурна, на ред е Рома и Интер

Пласман во следното коло обезбеди и екипата на Јувентус, а денеска ќе се одиграат уште два натпревара

fiorentina, roma i inter na red

Поврзани вести

Фудбалерите на Фиорентина ја искористија предноста на домашниот терен и со сигурниот триумф од 2:0 во дуелот со екипата на Киево, обезбедија пласман во следната, 1/4 финална рунда од Купот на Италија.

Претходно, пласман во следното коло обезбеди екипата на Јувентус, а денеска ќе се одиграат уште два натпревара.

Рома важи за апсолутен фаворит во дуелот со секогаш незгодниот тим на Сампдорија, а далеку поголема неизвесност и борба до последниот судиски свиреж се очекува на дуелот помеѓу екипите на Удинезе и Интер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести