Македонија

Физички нападнат триесетгодишен маж

Физички нападнат триесетгодишен маж

Триесет и едно годишен маж пријавил дека на 14.04.2014 физички бил нападнат од повеќе непознати лица.

Настанот се случил додека лицето Р.М. со своето возило се движел по патот од с. Арачиново према Ченто, кога патот му го попречиле напаѓачите и физички го нападнале,додека едно лице пукало со огнено оружје.

Истиот успеал да избега и настанот го пријавил во полиција по што е извршен увид на местото на настанот.