понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФК Вардар скришно ги претстави новите засилувања

vardar

Последни вести

Седумкратниот шампион на Македонија, ФК Вардар, денеска и официјално ги претстави новите шест засилувања кои ќе го носат “црвено-црниот” дрес но новата клупска сезона.

Денеска во клупските простории, во присуство на извршниот директор Самоил Симев и претседателот Мирко Спасески беа потпишани договори со актуелните македонски репрезентативци Бобан Грнчаров, Благоја Љамчевски, Дарко Глишиќ, Никола Глигоров, ерменскиот репрезентативец Хофханес Хамбаџумјан и хрватскиот голман Матија Кобетиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести