понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Фламини: Арсенал ќе го нападне Баерн (М)

flamini

Последни вести

Францускиот интернационалец од редовите на Арсенал, Матју Фламини откри дека лондонскиот премиерлигаш Арсенал ќе го нападне актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М) од првата минута на утрешниот прв 1/8 финален натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

“Свесни сме дека не очекува тежок натпревар. Играме против силниот тим на Баерн (М), но ние сме Арсенал и овој клуб има големи амбиции. Ако сакаш пласман во следната рунда, тогаш мораш да забележиш позитивен резултат во првиот дуел против Баерн (М). Ќе дадеме се од себе, ќе пробаме да го одиграме најдобриот натпревар. Не е лесно да се освои толку посакуваната титула, но ние ќе дадеме се од себе и мора да го нападнеме противникот од првата минута”, изјави искусниот играч за врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести