сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Флоренс е најкорисниот кошаркар во третото коло од АБА Лигата

флоренс

Поврзани вести

Кошаркарот на Задар, Џејмс Флоренс е најкорисниот кошаркар во третото коло на регионалната АБА лига.

25-годишниот Американец во победата над Левски имаше ефект од 30 поени, 5 асистенции, 4 украдени топки и исто толку скокови.

Во ТОП 5 за 3.коло се најдоа и Бобан Марјановиќ од Црвена Звезда, Малком Реј од Крка и Ненад Миљеновиќ од Мега Визура (24).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести