петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Флорентино Перез опседнат со Серхио Агуеро

perez opsednat so aguero

Поврзани вести

Шпанските медиуми се убедени дека претседателот на најтрофејниот клуб во Примера дивизион, Реал (М), Флорентино Перез се уште се нема откажано од намерата да ги осигура услугите на аргентинскиот интернационалец од редовите на Манчестер Сити, Серхио Агуеро.

Веќе на сите им е познато дека првиот човек на „кралскиот клуб” е опседнат со поранешниот фудбалер на Атлетико (М), кој постојано изјавува дека е среќен во Англија и не размислува за никаква промена на клупската средина за време на летниот преоден рок.

Иако има статус на недопирлив на „Итихат”, шпанските медиуми се убедени дека таквата состојба може да биде променета само доколку понудата на Реал (М) за неговите услуги не биде помала од 60 милиони фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести