среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Фондот за северно Косово ќе биде формиран согласно косовските закони

kosovo-karta

Поврзани вести

Министерот за финансии на Косово, Бесим Беќај, истакнал дека Фондот за северно Косово е формиран и ќе биде разгледан според косовските закони, пренесе српската агенција „Бета“.

Во изјавата за Радио Косово, Беќај изјави дека во буџетот за следната година не се предвидени дополнителни средства, освен оние од царината и даноците на граничните премини.

„Фондот е формиран согласно законите за Косово. Средствата за него прво ќе влезат во државниот буџет“, изјавил Беќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести