четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Фоњини го маваше Новак со рекет

Tan2014-1-19_64145765_0-copy-670x447

Поврзани вести

Италијанскиот тенисер Фабио Фоњини , видно изнервиран од високавне пораз од 3:0 од страна на Србинот Новак Ѓоковиќ во осминафиналето на Австралија опен , во еден момент се обиде да го мавне со рекетот.

Италијанецот за време на натпреварот цело време се трудеше да ја импресионира публиката и да ја сврти да навива за него , но не му успеа . За разлика од него бранителот на титулата своето шоу го остави за крај кога на оргинален начин го имитираше својот тренер Борис Бекер.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести