среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ФОТО: Питон проголта крокодил во Австралија

SNAKE EATING CROCODILE

Поврзани вести

Питон проголта коркодил во езеро во Австралија. Целата драма траела повеќе од пет  часа.

Според зборовите на очевидка, која со своетот семејство сакале да прават пикник останале запрепасетни кога виделе борба меѓу два моќни и опасни рептили.

snake eats crocodile

Змијата била обвиткна врз крокодилот долг 70 сентиметри. Таа прво го удавила, а потоа и го изела. Жената која била сведок на овој ужасен чин  додала дека на крај само можело да се види контура на крокодилот во стомакот на питонот.

snake eats crocodile

Несекојдневниот инцидент се случил езерото Мундара близу Маунт Иса, далечно градче сместено во северозападниот дел на државата Квинсленд.

The snake begins eating the crocodile at Lake Moondarra on 2 March 2014

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести