среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Форум за климатски промени во Тетово

tetovo-01

Последни вести

На Универзитетот на ЈИЕ во Тетово денеска во организација на Институтот за животна средина и здравје ќе се одржи научен форум насловен „Климатските промени и Македонија“.

На форумот ќе присустува и ќе се обрати министерот за животна средина и просторно планирање Нурхан Изаири.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести