сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: 10 најатрактивни дестинации за 2014-та година

Поврзани вести

Подолу може да ги видите десетте најатрактивни дестинации во светот по мерка на милиони туристи ширум светот.

Истанбул

Arian Zwegers / Flickr.com

Рим

Tejvan Pettinger / Flickr.com

Лондон

Tim Morris / Flickr.com

Пекинг

Vožnja rikšom (Foto: Liz Wong /Flickr.com)

Прага

fklv (Obsolete hipster) / Flickr.com

Маракеш

Grand Parc - Bordeaux, France / Flickr.com

Париз

Jean-Pierre Dalbéra / Flickr.com

Ханој

orangeNess / Sxc.hu

Сием Реап

Angkor Vat u Sijem Reapu (Foto: Shaozhi / Shaozhi )

Шангај

568222 / Sxc.hu

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести