четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: 13 бесмислени стари изуми кои што некогаш постоеле

krevet

Последни вести

Доколку некој смета дека некој изму е добар тоа не значи дека тоа е добра идеја. Подолу се интересни 13 бесмислени изуми кои што навистина постоеле.

Муштикла за двојка

Smoking

Носач за бебе

baby-holder

 

Фаќач за куче

dog-restrainer

Велосипед

This Amphibious Bike

 Обрач за врат

neck-cleaner

Помагало за пливање

These-Swimming-Aids

Очила за читање во кревет

hese-Reading-Glasses

Радио шапка

The-Radio-Hat

Мотор

A New Type of Motorcycle

Костими за капење

Wooden-Bathing-Suits

Клавир за кревет

This Piano

Радио

13 Stupid Inventions You Won't Believe Existed

Заштита на лице

This-Handy-Face-Protector

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести