петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ФОТО: 14 години од смртта на Аркан, Цеца го посети неговиот вечен дом

ceca

Поврзани вести

Најголемата фолк ѕвезда во Србија, Светлана Цеца Ражнатовиќ, денеска го посетила гробот на својот покоен сопруг, Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој пред 14 години беше убиен во хотелот „Интерконтинентал“.

Четиринаесетгодишниот помен одбележан е денска во 12 часот. Цеца на гробиштата пристигнала со својот син Вељко и сестра и Лидија. На гробиштата биле и сестрата на Аркан, кумот Борислав Пелевиќ и неговите соборци.

„Аркан е присутен секој ден во мојот живот, секој ден се’ повеќе ми недостига“, изјавила пејачката за „Ало“.

Foto: Marko Todorović

Foto: Marko Todorović

Но пејачката пропуштила во денешните весници да објави некролози за Аркан.

Reprint: Novosti

Свои некролози за Аркан објавиле кумот Борислав Пелевиќ со семејството, припадниците на гардата, како и „неговите сестри, синови и ќерки“.

Foto: Marko Todorović

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести