сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

ФОТО(+18): Ѓавол со голем пенис се појави во Канада

gavol

Поврзани вести

Во канадскиот град Ванкувер се случи нешто што го изненади локалното население. Станува збор за статуа на ѓавол со ерекција, која се појавила буквално преку ноќ.

stat-kanada

Се уште не се знае кој е виновникот и авторот на оваа уметничка инсталација, но граѓаните на Ванкувер веќе потпишуваат петиција за отстранување на спорната статуа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести