понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ФОТО(+18): Хрватските репрезентативци голи на базен во Бразил

aaa

Поврзани вести

Светското Првенство во фудбал моментално е во центарот на вниманието на светската јавност. Но, покрај случувањата на теренот, интересни се и оние по натпреварите. На интернет почнаа да кружат фотографии од репрезентативците на Хрватска како се капат во базен – голи!

2

Фотографиите ги објави хрватскиот портал „24 – сата“, а истите се празник за љубителите на фудбалот од понежниот пол.

3

Очигледно хрватските фудбалери нашле одличен начин како да заборават на поразот од 3:1 на мечот со Бразил.

4

Особено истакнати на фотографиите се Ведран Чорлука, Дарио Срна и Дејан Ловре.

5

1

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести