сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Албанските фудбалери еуфорично дочекани на аеродромот во Тирана

tirana-a

Последни вести

Играчите на Албанија во Тирана ги пречекаа илјадници луѓе.

По прекинатиот натпревар во весело расположение фудбалерите на Албанија отишле на аеродромот Никола Тесла, каде при чекирањето пушеле цигари и се фотографирале смеејќи се на глас, пренесуваат српските медиуми.

500Bz8UADmIQAA7KUn

Натпреварот Србија- Албанија беше прекинат поради појавувањето на леталото со знамето на Голема Албанија што доведе до поголеми инциденти, а исходот ќе биде познат по состанокот на надлежните комисии на УЕФА.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести