четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 9

ФОТО: Албанско знаме на митингот на СДСМ во Велес- слаб одзив на велешани

На митингот на СДСМ може да се забележат и албански знамиња, кои секојдневно стануваат дел од предизборниот караван на опозицијата, благодарение на ветувањата на Заев за двојазичност, која е вовед за кантонизација и рекомпонирање на државата.

sdsm-veles-1-640x426

Последни вести

Опозициската коалиција предводена од СДСМ денеска митингува во Велес, каде наиде на слаб одзив од граѓаните на овој град.

На митингот на СДСМ може да се забележат и албански знамиња, кои секојдневно стануваат дел од предизборниот караван на опозицијата, благодарение на ветувањата на Заев за двојазичност, која е вовед за кантонизација и рекомпонирање на државата.

sdsm-veles-2

Најчитани вести