четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ФОТО: Алесандра Амбросио со семејството ужива на Ибица

Алесандра Амбросио, една од најпознатите манекенки и ангел на Викторија сикрет во моментов е на Иби ца, каде одмора со нејзиното семејство.

alesandra-naslovna

Поврзани вести

Алесандра Амбросио, една од најпознатите манекенки и ангел на Викторија сикрет во моментов е на Иби ца, каде одмора со нејзиното семејство.

alesandra-1

Таа и нејзиното момче Џими Мазур се во Шпанија заедно со двете деца.

Згодната манекенка уште еднаш ги воодушеви сите со нејзиниот изглед и докажа дека оправдано го носи епитетот „една од најзгодните жени во светот“.

alesandra-3

Манекенката од Бразил е меѓу оние со најдолг стаж меѓу ангелите на Викторија Сикрет, а во текот на кариерата доби и  две деца, што воопшто не влијаеше на нејзиниот изглед.

alesandra-2

Најчитани вести