вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: Американската амбасада предизвика пожар со славеничкиот огномет

pozar1A

Последни вести

Од остатоците на спектакуларниот огномет по повод прославата за Денот на независноста 4-ти јули, се запали дел од сувата трева во близина на Американската амбасада во Скопје, лоцирана во близина на Француските гробишта на Кале, објави весникот „Вечер“, пренесува Нетпрес.

Благодарение на противпожарните служби и службите на Амбасадата, кои на вакви настани секогаш превентивно се присутни малиот пожар за неколку минути беше изгаснат.

Присутните гости не ни забележаа дека имаше мобилизирање на противпожарната служба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести