Магазин

Фото: Ана Ивановиќ ужива на снегот

Фото: Ана Ивановиќ ужива на снегот

Тенисерката Ана Ивановиќ на својот Твитер профил поставила фотографии со санка и како таа ужива на снег.

„По 10 години, конечно на снег“, напишала Ана на фотографиите е насмеана и весела.

Германските медиуми пишуваат дека Ана во зимската идила ужива со своето момче Бастијан Швајнштајгер, но парот сеуште се нема огласено по ова прашање.

Screenshot_4

ana-ivanovic-1422454520-53940