Магазин

ФОТО: Анџелина Џоли е застрашувачки слаба

ФОТО: Анџелина Џоли е застрашувачки слаба

Актерката Анџелина Џоли се појави на доделувањето на наградите Hollywood film awards, што воедно е и нејзино прво појавување на црвениот тепих по венчавката со Бред Пит.

engiii_2

Џоли му ја додели наградата на Џек Оконел кој игра во филмот што таа го режираше, а е насловен „Unbroken“.

За оваа свеченост 39- годишната Анџелина се одлучи за долг црн фустан. Иако креацијата беше премногу елегантна таа ја истакна и линијата на актерката која би можело да се рече дека е навистина загрижувачка.

engiiii_3

Анџелина е мајка на шест деца, а нејзиниот изглед на доделувањето на наградите предизвика различни коментари. Додека едни сметаат дека таа заблескала на црвениот килим, за другите е застрашувачки слаба.