Магазин

ФОТО: Анџелина Џоли во посета на мигрантите во Грција

ФОТО: Анџелина Џоли во посета на мигрантите во Грција

Холивудската дива и амбасадортката на добра волја на УНИЦЕФ Анџелина Џоли во рамки на новата хуманитарна мисија пристигна во Атина за да ги посети бегалските кампови на грчките острови.

dzoli-gr-2

Нејзиното пристигнување во Грција пристигна големо медиумско внимание, а во пристаништето Пиреја, каде еден дел е претворен во бегалски центар за околу 4.000 мигранти денес настана вистински хаос.

dzoli-gr-3

Актерката беше окружена од стотици мигранти кои што се обидоа да поразговараат со неа или барем да направат селфи.

dzoli-gr-4

Анџелина не се бранеше од големиот број на обожавателите. Уште повеќе, таа имаше само еден телохранител, а, како што забележаа Грците и еден куп медиуми околу себе.

dzoli-gr-5

Најмногу време Џоли помина со децата. Таа разговараше со нивните родители, лекарите и со волонтерите, а потоа со траект се упати кон островот Лезбос.