недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

ФОТО: Астронаут на НАСА ја поздрави Македонија од вселената

vselena

Последни вести

Астронаутот на НАСА, Скот Кели синоќа на својот профил на Фејсбук објави фотографија на Македонија снимена од вселената.

Тој покрај фотографијата преку статус ги поздрави сите негови пријатели од Македонија и им посака убава ноќ од Меѓународната вселенска станица.

vselena1

 

Најчитани вести