среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФОТО: Ова е автобусот што се преврте во близина на Белград

foto-avtobus-prevrte-belgrad

Поврзани вести

На својот Фесјбук профил директорот на белградскиот паркинг сервис објави страшни фотографии од автобусот кој пред три дена излета од патот и се преврте во близина на Белград.

Во несреќата загина една жена, а 61 лице беше повредено, меѓу кои и деца.

avtobussss-500

Околу 20 патници беа тешко повредени во несреќата, која најверојатно се случила откако возачот заспал.

Autobus-4-500

Загинатата Драгана седела на долниот кат од автобусот држејќи ја својата ќерка во скутот која е тешко повредена, како и нејзнината баба.

Најчитани вести