недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

ФОТО: Автобус удри во бандера, осумина повредени

Autobus500

Последни вести

Осум лица се повредени откако градски автубус со број 50 удри во бандера на аголот меѓу улиците „Браќа Јерковиќ“ и „Воислав Илиќ“ во Белград.

Според информациите од Брзата помош, една жена е потешко повредена, а останатите седум поминале со полесни повреди.

Сите повредени се префрлени на Воено-медицинската академија во Белград.

Инцидентот се случил околу 8:30 часот утрово и станува збор за автобус на приватните превозници.

Според изјавите на возачот, до несреќата дошло отако тој се обидел да го избегне автобусот со број 18 кој се движел кон нив, свртел десно и удрил во бандерата покрај патот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести