петок, 31 март 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Автомобил изгоре на Стража

Минувачите кај преминот Стража можеа да забележат страшна глетка. Силни пламени јазли во целост уништија автомобили.

avtomobil3-straza-640x480

Последни вести

Минувачите кај преминот Стража можеа да забележат страшна глетка. Силни пламени јазли во целост уништија автомобили.

avtomobil2-straza-640x853

Причините за пожарот се уште не се познати, а противпожарната екипа реагираше брзо и спречи проширување на огнот.

Претпладнево на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на Стража, патничко моторно возило Мерцедес со албански регистарски ознаки се запалило. Територијалната против пожарна единица веднаш интервенирала и пожарот е изгаснат, но поради далечината возилото целосно изгорело, дознава Курир.

avtomobil-straza-640x853

Најчитани вести