четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 45

ФОТО: Автомобил на Google streetview удри во бандера

strit_vju

Последни вести

Google неодамна почна да врши снимање на улиците низ Србија за потребите на опцијата Google streetview.

Како што пишува српски Телеграф, специјалниот автомобил опремен со камери ги снимаше улиците низ Белград, а откако веќе еднаш возачот успеал да се изгуби во населбата Калуѓерица, се случил уште еден инцидент.

Имено, од засега непознати причини, додека ги снимал улиците низ градот Пожега возачот изгубил контрола и удрил во бандера.

Најчитани вести