недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Автомобилот бомба на терористите

bomba-kumanovo500

Последни вести

Како што информираа од МВР, терористите од Куманово планирале повеќе напади, како врз државни институции така и врз цивилни цели со разновидна опрема.

Со плинска боца, терористите кои беа разбиени во Куманово планирале напад врз македонската полиција. Боцата експлодирала кога била погодена со куршум, па автомобилот е целосно уништен.

Најчитани вести