петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Балотели се пофали со новата фризура

Новиот имиџ е во чест на клубот од „Енфилд“, а златно-црните линии направени на главата ги претставуваат крилјата на птицата од Ливерпул, која ја има овој тим на своето лого, попозната како „Liver Bird“.

baloteli-500

Последни вести

Марио Балотели на својот Инстаграм се пофали со новата фризура, направена специјално во пресрет на „Мерсисајд“ дербито против Евертон.

Натпреварот се игра во сабота со почеток во  13:45 часот, а Балотели во четвртокот го посети берберот и си направи нова фризура. Новиот имиџ е во чест на клубот од „Енфилд“, а златно-црните линии  направени на главата ги претставуваат крилјата на птицата од Ливерпул, која ја има овој тим на своето лого, попозната како „Liver Bird“.

baloteli2-500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести