четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ФОТО: Барбика по примерот на Адел

adel

Поврзани вести

Некој толку многу ја сака Адел, па одлучил да ја направи бесмртна со помош на пластика.

Коринскиот на Инстаграм под псевдонимот Cyguy објави неколку фотогарфии од кукли направени по примерот на Адел.

Во овој случај кулката е облечена во комбинацијата што наликува на онаа што Адел ја носеше во 2013-тата на доделувањето на Оскарите, кога ја изведе нумерата Skyfall и притоа ја освои наградата за најдобра филмска песна.

Цената на оваа кукла сеуште не е позната. Инаку истиот корисник на Инстаграм досега направил кукли од Тејлор Свифт, Мадона, Бионсе…

Најчитани вести