сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Бебето кое се роди во дворот на гинекологија Чаир

500bebe-cair

Последни вести

Бебето кое дојде на свет во дворот на Гинекологија Чаир се вика Анџело, пренесува Здравство24.мк.

Мајката Перјан се породи во автомобилот на соседот, кој од Шуто Оризари ја донел до болницата “Мајка Тереза”.

500bebe-cair-1

Родилката за zdravstvo24.mk вели дека породувањето се случило многу брзо. За кратко време излегле лекар и сестра и со болничка количка ја внеле во операциона сала.

3500bebe-cair-2-640x360

Анџело е трето дете на Перјан. Има две ќерки. Не знаела кога и бил терминот за породување, бидејќи не одела на редовни прегледи. Само еден ден по породувањето на сопствено барање ја напушти болницата и со бебето си замина дома.

4500bebe-cair-3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести