Магазин

ФОТО: Бебиња во костуми на возрасни

ФОТО: Бебиња во костуми на возрасни

Мајките ширум светот мислеле дека е одлична идеја да ги фотографираат своите бебиња во костуми за возрасни со кошула и вратоврска.

Оваа мода ја започнала Ајлена Вајлс, која го води блогот „Mommy Shorts“. Таа прво објавила фотографија од својот 3-месечен внук на „Инстаграм“  како позира во костумот на таткото, а потоа и дошло идеја дека ова би можело да прерасне во нов тренд. Така Ајлена ги поттикнала своите следбеници на „Инстаграм“  да го сторат истото.

Овие фотографии станаа вистински хит на Интернет, па така сега социјалните мрежи се пепавени со вакви фотографии.

b b1 b2 b3 b4 b5