недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Бебиња во костуми на возрасни

Родителите „заразени“ со нов тренд на фотографирање.

b6

Поврзани вести

Мајките ширум светот мислеле дека е одлична идеја да ги фотографираат своите бебиња во костуми за возрасни со кошула и вратоврска.

Оваа мода ја започнала Ајлена Вајлс, која го води блогот „Mommy Shorts“. Таа прво објавила фотографија од својот 3-месечен внук на „Инстаграм“  како позира во костумот на таткото, а потоа и дошло идеја дека ова би можело да прерасне во нов тренд. Така Ајлена ги поттикнала своите следбеници на „Инстаграм“  да го сторат истото.

Овие фотографии станаа вистински хит на Интернет, па така сега социјалните мрежи се пепавени со вакви фотографии.

b b1 b2 b3 b4 b5

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести