четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

ФОТО: Битола се крена – „За Македонија се работи“

Огромен број битолчани и денес не отстапуваат од своите барања. Како и досега, и денес се собраа да ја искажат поддршката за Граѓанското движење за одбрана на Македонија.

gdom-bitola2-1-640x480

Поврзани вести

Порачаа дека остануваат на барањето за одржување на избори на 5 јуни, бидејќи во истите гледаат излез од кризата и напредок на Македонија. Битолчани со јасна порака „За Македонија се работи“.

gdom bitola3

gdom bitola

gdom bitola1

Најчитани вести