сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

ФОТО: Битолчани порачаа избори на 5 јуни за крај на кризата

Граѓанското движење за одбрана на Македонија, денеска одржува граѓански собир во Битола, на кој поддршка дадоа огромен број битолчани.

bitola1

Поврзани вести

Граѓанското движење за одбрана на Македонија, денеска одржува граѓански собир во Битола, на кој поддршка дадоа огромен број битолчани.

bitola-5 bitola4

Тие побараа одржување на избори, како и дека Македонија е се што имаме и дека мора конечно да се стави крај на политичката криза.

bitola3 bitola2

Најчитани вести