петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ФОТО: Близначиња се родиле држејќи се за рака

bliznaci

Последни вести

Идентичните близначки Џена и Џилилијан се родиле држејќи се за рака.

Во петокот Сара Тислтвејт родила две женски бебиња, кои во медицината се познати како „моно-моно“ близнаци. Тоа е редок случај кога близнаците се развиваат само ако ембрионот не се подели во првите осум дена по оплодувањето. Вакви случаи има еден на 10.000 породувања.

Поради проблематичната бременост последните два месеци Сара морала да ги помине во болница, а најголемо изненадување за неа било кога двете девoјчиња се родиле држејќи се за рацете и не сакалe да се одвојат. Сара рекла дека ова е вистинско чудо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести