вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Близок соработник на турскиот премиер шутира демонстрант?!

333

Поврзани вести

Јесеф Јеркел, заменик шеф на кабинетот на турскиот премиер, наводно удирал демонстрант кој веќе лежл на подот улица опкружен од полицијата, која ги бркала демонстрантите со солзавец и гумени мечови.

Турските блогери, меѓу кои и познати новинари, го насочија вниманието кон фотографијата која се појави на друштвените мрежи, а на која се гледа како човек во костим удира еден од демонстрантите. Човекот наликува на блискиот соработник на турскиот премиер.

Јеркел не коментирал на обвиненијата и бројните прашања.

4

На ЈуТјуб се појавила и кратка видео снимка од наводниот удар.

Меѓутоа исто така не е утврдено дали мажот навистина се обидува да го удри демонстрантот или само се обидува да побегне од местото на несреќата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести