Магазин

ФОТО: Бонд девојките одржаа лекција по гламур на премиерата

ФОТО: Бонд девојките одржаа лекција по гламур на премиерата

Двете гламурозни, а повторно толку различни. Додека Леа се одлучи за Прада „мастерпис“, заносната Моника на сите им го одзема здивот со плишениот Русо фустан.

Русокоса и црнка, секоја на свој начин ги импресионираше присутните…

Мал е бројот на дами кои можат да и парираат на фаталната Моника Белучи. Речиси ниту една…

И додека ја очекувавме премиерата на најновиот Бонд, бевме сигурни дека ѕвезда на вечерта ќе биде заносната француско-италијанска актерка, која воедно е најстара актерка која се појавува во улога на Бонд девојка, но титулата најдобро облечена и најзаносна Моника ја сподели со нејзината колешка од филмот, младата Французинка, Леа Сејдокс.

Додека Моника ги остави без здив сите присутни со раскошната убавина, Леа блескаше во креацијата за која ретко кој би рекол дека е Прада.

1

Кога станува збор за косата, Леа овојпат се одлучи за брановидна боб фризура на една страна. Таа одбра заводлива металик боја „смуки ај“ сенка и бледо розов кармин.

Italian actress/cast member Monica Bellucci attends the world premiere of the new James Bond film 'Spectre' at the Royal Albert Hall in London, Britain, 26 October 2015. Spectre is the 24th official James Bond film and is released in the United Kingdom on 26 October. Photo: Hubert Boesl/dpa  - NO WIRE SERVICE -, Image: 263993218, License: Rights-managed, Restrictions: GERMANY OUT, Model Release: no, Credit line: Profimedia, AFP

Моника и овојпат остана верна на минималното стилизирање и пуштената, преубава коса, која паѓаше во лепршави, сензуални бранови на нејзините рамена.