петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ФОТО: Босанец создава уметнички дела од чкорчиња

1

Последни вести

Дваесет и двегодишниот Муамер Хџиќ од БиХ навистина остава без текст со неговата способност да изработува уметнички дела од чкориња.

2

Последното негово дело е велосипед во реална големина, за кој искористил 31.980 чкорчиња.

За целосно да го заврши му биле поторебни 69 работни дена.

3

4

5

6

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести